مشاوره و درمان کودک انلاین و تلفنی | مشاوره کودک تلفنی رایگان |مشاوره کودک

0 1,025

مشاوره و درمان کودک انلاین و تلفنی

مشاوره و درمان کودک انلاین و تلفنی

رفتار والدین تاثیر بسیاری بر رفتار فرزندان چه در خانه و چه در مدرسه می گذارد.  تربیت کودکان مسئله پیچیده و بسیار مهمی است که والدین به تنهایی نمی توانند از عهده آن برایند، و در این راه به کمک یک مشاور و روانشناس کودک نیازمندند. در فرایند رشد کودک مسائل آسیب پذیر فراوانی برای آنها بوجود می اید از جمله اضطراب، افسردگی، خشم و عصبانیت و غیره.

در ادامه بخوانید: درمان افسردگی با 19 روش سریع

مشاوران کودک چه کسانی هستند؟

مشاوران كودك، متخصصان سلامت روان هستند كه  رشد، تحولات اجتماعي و عاطفي و سلامت روان فرزند شما را ارزیابی میکنند. این افراد از دانش و تخصص لازم برای تشخیص، شناسایی  و درمان طیف گسترده ای از شرایط سلامت روان، به عنوان مثال مسائل مربوط طلاق، مدرسه جدید، قلدری، اندوه  و پریشانی روانی برخوردار هستند. به طور خاص، مشاوران كودك، كه بعضاً به عنوان درمانگران کودک و روانشناسان كودك نيز خوانده مي شوند (بسته به سطح تحصيلات و مجوز)، آموزش داده شده اند تا «ذهن بچه ها را تحت کنترل بگیرند»، و بتوانند به آنها كمك كنند، آنچه درون انهاست را تشخيص دهند.

مشاوره و درمان کودک آنلاین
مشاوره و درمان کودک آنلاین

عملکرد مشاوران کودک چیست؟

مشاوران کودک خدمات بسیاری را به کودکان و نوجوانان آسیب پذیر میرسانند، از همه مهمتر، این متخصصان سلامت روان، دانش لازم را دارند تا به  به شما و  فرزندتان کمک کنند  تا مشکلات خود را برطرف سازید و زندگی سالم و مثمرثمر را از سر بگیرید. درک این نکته حائز اهمیت است که کودکانی که از مشکلات سلامت روان یا پریشانی روانی رنج می برند، ممکن است این نگرانی ها را با والدین خود در میان نگذارند.

بنابراین، هدف مشاوران کودک این است که به کودکان کمک کنند تا  موضوعاتی را که تجربه کرده اند و یا آسیب های ناشی از آن را بهتر تفسیر کنند. هنگامی که مسائل اجتماعی و عاطفی کودک و پریشانی روانی او درمان نشود، می تواند روی آرزوها و نقاط عطف رشد او تأثیر منفی بگذارد. مهمتر از همه، این موضوعات می تواند باعث تغییر رفتار هایی  شود که به خوبی در بزرگسالی پایدار است. البته به خاطر داشته باشید که کودکان در هر سنی، از کودکان نو پا و پیش دبستانی گرفته تا نوجوانان، می توانند از جلسات مشاوره بهره مند شوند.

در ادامه بخوانید: 10 توصیه درمانی برای جدایی عاطفی 

مرکز مشاوره حال کوک با کادری مجرب از مشاوران و روانشناسان، یکی از بهترین مراکز برای مشاوره تلفنی و انلاین کودک می باشد. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه تماس با ما با حال کوک ارتباط برقرار کنید.

توجه

اگر متوجه شدید که رفتار فرزند شما به طور ناگهانی و  یا به طرز چشمگیری تغییر کرده است، یا احساسی در فرزندتان خاموش شده است، با پزشک فرزند خود مشورت کنید یا برای یک ارزیابی عمیق تر از یک مشاور کودک کمک بخواهید.

چه زمانی باید برای فرزند خود به دنبال مشاوره کودک باشید؟

وقتی کودکی از پریشانی روانی، اجتماعی یا عاطفی رنج می برد، مقابله با آن دشوار است، به ویژه هنگامی که احساس می کنید هیچ کاری در توان شما نیست یا کاری برای رفع این وضعیت وجود ندارد. در اینجاست که یک مشاور کودک می تواند بسیار مفید باشد. یک روانشناس کودک می تواند موارد اساسی را که بر سلامت عمومی فرزند شما تأثیر می گذارد، شناسایی کند، بنابراین او می تواند به سرعت درمانی را که برای  بهبود احساسات فرزند شما بهتر است را ارائه دهد. واقعیت این است كه بسیاری از كودكان قادر به پردازش كامل پیچیدگی هایی كه همراه با مسائل عاطفی و یا روانشناختی اتفاق میفتند، نیستند. بنابراین مشاوره ممكن است دقیقاً همان چیزی می تواند باشد كه كودك شما برای رسیدن به كاملیت ذهنی نیاز دارد.

علاوه بر این، مشاوره کودک می تواند برای کودکانی که از اختلال وسواس اجباری، استرس پس از سانحه یا اختلال اضطراب عمومی رنج می برند، بسیار ارزشمند باشد. مشاوران کودک می توانند علت اصلی پریشانی فرزند شما را مشاهده، ارزیابی و شناسایی کنند.

در ادامه بخوانید: افسردگی بعد از طلاق

به یاد داشته باشید، هدف اصلی مشاوره کودک استفاده از دانش و تخصص یک مشاور کودک آموزش دیده برای آرام کردن نگرانی های شما و کمک به فرزندتان در دریافت کمک های لازم برای عملکرد صحیح است. مشاور کودک می تواند ابزارهای لازم برای مقابله با مسائل و هرگونه وضعیت سلامت روانی را به روشی سالم به شما و فرزندتان ارائه دهد.

مرکز مشاوره حال کوک

گاهی در شرایطی قرار دارید که امکان مشاوره حضوری را ندارید، و از طرفی کودک شما بسیار پرخاشگر و مضطرب است و در این مواقع بهترین عملکرد، تماس تلفنی و یا به صورت انلاین با یک مشاوره کودک است. مرکز مشاوره حال کوک امکان تماس تلفنی و مشاوره رایگان را برای مراجعین سراسر کشور فراهم اورده است.

در ادامه بخوانید: روانکاو خوب در تهران 

 

مراحل مشاوره تلفنی مرکز مشاوره حال کوک

  • مشاوره رایگان تلفنی به مدت 5-10 دقیقه
  • دریافت اطلاعات مراجع کننده و تشکیل پرونده
  • ارائه چند راه حل کوتاه
  • هماهنگی با کادر بوجیکا برای تعیین وقت بعدی
مرکز مشاوره حال کوک با کادری مجرب از مشاوران و روانشناسان، یکی از بهترین مراکز برای مشاوره تلفنی و انلاین کودک می باشد. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه تماس با ما با حال کوک ارتباط برقرار کنید.

مطالب پیشنهادی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.