مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین | بهترین مشاور خانواده | مرکز مشاوره تلفنی

0 1,064

مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین

مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین

خانواده اولین و مهترین اجتماعی است که یک فرد آن را تجربه می کند. همه ی آدم ها در بستر یک خانواده بزرگ شده اند، حال فرقی نمی کند که اعضای خانواده وابستگان خونی باشند یا ارتباطی به جز ارث ژنتیکی یک خانواده را تشکیل بدهد.

شخصیت همه ی ما در خانواده ای که در آن رشد کرده ایم شکل گرفته. چه بخواهیم و چه نخواهیم همه ی ما تقریبا محصول شرایط خانوادگی مان هستیم. از همین رو است که سلامت خانواده بسیار مهم است.

مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین
مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین

اما یک خانواده چگونه می تواند سالم باشد؟ خب خانواده تعریفی از یک جمع است. جمعی که با هم زندگی می کنند. هر جمع اعضایی دارد. روابط بین این اعضا است که جمع واحد را معنی می کند. یک خانواده زمانی سالم است که همه ی اعضای آن سلامت باشند و روابط خوبی و سالمی با هم داشته باشند.

اما بستر امن خانواده همیشه آنطور که به نظر می آید در کمال درستی و سلامت نیست. گاهی از اوقات مشکلات یکی از اعضای خانوده می تواند سلامت خانواده را تهدید کند. ممکن است اعضای خانواده آنطور که باید نتوانند با هم ارتباط برقرار کنند. ممکن است آرامشی که باید، در فضای خانه حاکم نباشد.

اما اگر چنین بود، چگونه می تواند ساختار خانواده را از نو بنا کرد؟ جوابش مشخص است، با کمک گرفتن.

اما هر کسی نمی تواند کمک مناسب و اثر بخشی به شما بکند. همانطور که برای درمان درد های جسمانی باید به پزشک مراجعه کنید، برای درمان مسائل خانوادگی هم باید از کمک یک مشاور خانواده بهره ببرید. مشاور خانواده در حقیقت یک روانشناس است که در زمینه ی ارتباطات انسانی تخصص دارد.

مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده برای تقویت ارتباط اعضای خانواده و تضمین سلامت آن است. در شرایطی مانند اینکه خانواده اخیرا رویداد تلخی مانند مرگ یکی از عزیزان یا طلاق والدین را پشت سر گذاشته، مشاوره خانواده می تواند کمک بزرگی برای همه ی اعضای خانواده باشد.

همچنین اگر یکی از اعضای خانوده دچار مشکلات جدی مانند اعتیاد به مواد مخدر یا الکل باشد، و این مشکلات فردی به کل خانواده آسیب می رساند، مشاور خانواده می تواند به حل بحران فردی یکی از اعضا که بر زندگی خانوادگی دیگران هم تاثیر گذاشته کمک کند.

یکی دیگر از مشکلاتی که خانواده را درگیر می کند، مشکلات روحی و روانی یکی یا چند تن از اعضای خانواده است. مثلا اگر یکی از اعضای خانواده دچار مشکلات جدی روانی مانند اختلال اسکیزوفرنی باشد، همه ی اعضای خانواده باید بدانند و بتوانند نحوه ی صحیح تعامل با او را بیاموزند تا مشکلات او دامن گیر همه نشود و سلامت خانواده را به خطر نیندازد.

مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین
مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین

بهتر است در جلسه ی مشاوره خانواده همه ی اعضا حاضر باشند، اما اگر همه ی اعضای خانواده نتوانستند یا حتی نخواستند در این جلسات شرکت کنند، این جلسات باز هم می تواند با همان تعداد حاضر برگزار شوند.

مشاور و روانشناس خانواده در حقیقت مانند یک مربی یا یک راهنما است. او شما را راهنمایی می کند و راهکار هایی را به شما پیشنهاد می کند که از طریق آنها می توانید شرایط خانوادگیتان را بهبود بخشید. حفظ سلامت خانوده به خصوص برای کودکان بسیار مهم است. اولین وظیفه ی هر والدینی ایجادی محیطی امن و آرام برای رشد بچه هاست. مشاور خانواده می تواند با پیشنهاد هایش به شما کمک کند تا بتوانید چنین فضایی را ایجاد کنید.

مشاور خانواده مهارت های ارتباطی را به شما آموزش می دهد تا بتوانید رابطه ی بهتری با سایر اعضای خانواده تان بر قرار کنید.

مشاوره خانواده معمولا کوتاه مدت است و وقت زیادی را از شما نمی گیرد.

به یاد داشته باشید که راهکار های درمانی مشاور، بر اساس شرایط منحصر به فرد هر خانواده تعریف می شود. پس الزاما راهکار هایی که برای یک خانواده ی دیگر جواب داده ممکن است مناسب خانواده شما نباشد. پس به تجربیات مثبت دیگران توجه چندانی نکنید و از خود مشاور کمک بگیرید.

مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین

هر دو این روش ها، مشاوره خاناوده تلفین و آنلاین،  جزو روش های مشاوره از راه دور به حساب می آیند. مشاوره از راه دور تنها مختص خانواده ها نیست، بلکه انواع خدمات مشاوره روانشناسی، مانند مشاوره زوجین یا مشاوره کودکان می تواند از راه دور انجام شود.

مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین
مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین

مشاوره از راه دور چه با تلفن باشد و چه به صورت آنلاین مزایای زیادی دارد. مهمترین آن مزیت ها در دسترس بودن پزشک در اوقاتی است که وقت کافی برای مراجعه ی حضوری به مشاور خانواده وجود ندارد. اگر تمام اعضای خانواده در جلسه ی مشاوره خانواده شرکت کنند، نتیجه ی بهتری حاصل می شود، اما همیشه همه ی اعضای خانواده نمی توانند وقت خود را به گونه ای تنظیم کنند تا بتوانند همه با هم به مرکز مشاوره خانواده مراجعه نمایند.

پیشنهاد میکنم مقاله مشاوره زناشویی آنلاین را بخوانید

از همین رو مشاوره از راه دور گزینه ی بسیار خوبی به نظر می رسد. مشاوره تلفنی با قابلیت هایی همچون رومینگ این امکان را به همه ی اعضای خانواده می دهد تا بتوانند با استفاده از یک تلفن، جلسه را به صورت جمعی برگزار کنند. مهم نیست که اعضای خانواده در طول جلسه پراکنده باشند، مثلا پدر خانواده در سفر باشد، چراکه می تواند با یک تلفن ساده و آزاد گذاشتن کمی وقت به راحتی به جلسه ی غیر حضوری برسد.

اما در کنار مشاوره خانواده تلفنی، مشاوره خانواده آنلاین هم این روز ها کم کم جای خود را باز کرده است. بهترین مزیتی که مشاوره آنلاین دارد امکان برقراری ارتباط بصری بین مشاور و اعضای خانواده است. این ارتباط بصری می تواند اعتماد فرد را به مشاور بیشتر جلب کند و از آن طرف مشاور هم می تواند با دیدن صورت فرد احساسات او را بهتر درک کند. در نتیجه تحلیل بهتری از وضعیت داشته باشد.

اما مشاوره خانواده آنلاین الزاما همیشه به صورت دیداری نیست، بلکه می تواند به صورت متنی و از طریق چت های گروهی هم انجام شود.

یکی از مزیت های بزرگ مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین مجاب کردن افرادی است که نمی خواهند به جلسه ی حضوری مشاوره بیایند. معمولا در خانواده ها افرادی که اعتیاد دارند هرگز راضی نمی شوند به جلسه ی مشاوره خانواده بیایند. حال این به خاطر خجالتشان است یا ترس از سرزنش شدن.

نکته : به یاد داشته باشید که هرگونه مشکلی که داشته باشید، در جلسه ی مشاوره خانواده قرار نیست سرزنش بشوید و مشاور هرگز قرار نیست شما را نصیحت کند. بلکه تنها چشم شما را به شرایط خانواده و تاثیر رفتار هایتان بر خانواده باز می کند تا خودتان بتوانید تحلیل درستی از شرایط داشته باشید و خودتان برای حلش کاری انجام بدهید.

مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین
مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین

مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین گزینه ی امن تری برای افرادی است که نمی خواهند به جلسه ی حضوری بیایند. آنها معمولا راحت تر مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین را می پذیرند. طبق تحقیقات انجام شده بیشتر افرادی که در خانواده ها درگیر اعتیاد بوده اند و از مشاوره حضوری امتناع می کردند، مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین را راحت تر پذیرفته اند و به آن تن داده اند.

یادتان باشد که مشاوره خانواده نوعی گروه درمانی است. چرا که درمان کل گروه را شامل می شود.

برای آشنایی بیشتر مقاله ی مشاوره خانواده را مطالعه کنید.

بهترین مرکز مشاوره خانواده

اگر حس می کنید برای کمک به سلامت خانواده تان به کمک یک مشاور نیاز دارید، سعی کنید مرکز و مشاور معتبری را برای این کار انتخاب کنید. مهمترین عنصر در موفقیت هرگونه مشاوره روانشناسی اعتماد و اطمینان مراجع یا مراجعین به مشاور است. مشاوری را که به او مراجعه کرده اید ارزیابی کنید. اگر خودتان یا دیگر اعضای خانواده تان با او احساس راحتی نکردید، تعارف نکنید، پیش مشاور دیگری بروید. چراکه تا شما و اعضای خانواده تان نتوانید با مشاور راحت باشید، نمی توانید به اثر بخشی مشاوره خانواده امیدی داشته باشید.

یک مشاور خانواده متخصص در این زمینه آموزش حرفه ای و تخصصی دیده تا بتواند به خوبی با خانواده ها و جمع ها ارتباط برقرار کند. اما مشاور هم به هر حال یک انسان است و ما به طور طبیعی از بعضی از انسان ها خوشمان می آید و با آنها راحتیم و با بعضی دیگر نه. اینکه شما نمی توانید با مشاور ارتباط برقرار کنید دلیل بر عدم تخصص او نیست بلکه بیشتر بحث سلیقه است. مطمئن باشید که مشاور هم این مسئله را درک می کند.

مرکز مشاوره حالِ کوک با کادری مجرب از روانشناسان و مشاوران خانواده، آماده ی ارائه ی بهترین خدمات مشاوره خانواده تلفنی و آنلاین به شما عزیزان می باشد. شما هم اکنون می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما ، با حالِ کوک ارتباط برقرار کنید.

مطالب پیشنهادی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.