مشاوره تحصیلی تلفنی و آنلاین رایگان ؛ بهترین مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی

بسیاری از دانش آموزان برای بهوبد شیوه های مطالعه و انتخاب رشته نیاز به مشورت با فرد آگاهی به نام مشاوره تحصیلی دارند

0 1,427

مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی تلفنی و آنلاین رایگان

یک مشاور تحصیلی در زمینه آموزش  خبره است که از تجربه خود در تدریس برای کمک به رشد برنامه درسی و سایر مسائل که مدارس، سازمان ها و والدین با آن مواجه هستند استفاده می کند. اگر علاقه مند به یادگیری در مورد شغل هایی هستید که می توانید پس از اتمام تحصیلات خود دنبال کنید، مهم است که از مشاوره تحصیلی استفاده کنید و دودلی های خود را برطرف سازید.

انواع مشاوره تحصیلی

یکی از مسائل گیج کننده در مورد مشاور تحصیلی دوره ای این است که می توان آن را برای توصیف سه شیوه مختلف حرفه ای در حوزه آموزش و پرورش مورد استفاده قرار داد. برخی از این اصطلاح آموزشی برای اشاره به کارکنان دولتی که تخصص دارند و برای سازمان های دولتی مشاوره دهنده، استفاده می کنند. دیگران از این واژه برای متخصصانی استفاده می کنند که خودشان با دانش آموزان کار می کنند و با در برنامه های آموزشی کودکان به والدین کمک می کنند. این متخصصان نیز به عنوان برنامه ریزان آموزشی نامیده می شوند. در نهایت، برخی از این اصطلاح برای اشاره به مشاوران مستقل که توسط مدارس، سازمان های آموزشی یا والدین استخدام می شوند تا به آن ها در ایجاد محتوا یا مهارت در یک حوزه خاص از مطالعات استفاده می کنند کمک کنند. اکثریت متخصصان علاقه مند به کار در مشاوره علاقه مند به کار به عنوان مشاوران مستقل می باشند.

مشاوره تحصیلی
مشاوره تحصیلی

مشاوره تحصیلی حرفه ای چیست؟

مشاوران نقش مهمی را در نظام آموزش و پرورش ایفا می کنند، زیرا اغلب به مدرسه کمک می کند تا یک برنامه درسی خاص یا برنامه های آموزشی مرتبط را حفظ کند. این مشاغل مشاور برای کار با مدیران و در کنار معلمان در تلاش برای شناسایی نیازهای دانش آموز، نظارت بر روش آموزش معلم و بهبود برنامه های مدرسه ای است که در حال حاضر به اجرا در می آید.

در اینجا برخی به وظایف دیگر مشاور اشاره می کنیم:
 • ارزیابی عملکرد دانش آموز در یک درس خاص
 • پیاده سازی تغییرات در برنامه درسی بر اساس حوزه ای که دانش آموزان باید تاکید بیشتری داشته باشند
 • بررسی دانشجویان برای تغییر برنامه ها یا برنامه درسی
 • خرید کتاب ها و لوازم جدید برای برنامه های جدید مدرسه
 • طراحی برنامه های آموزشی جدید برای معلمان برای بهبود آموزش آنها
 • جلسات با مدیران و معلمان برای بحث در مورد عملکرد 

اگر شما دقصد دارید شغل خود را تغییر دهید، قبل از اینکه شروع به آموزش برای تغییر شغل کنید، همیشه باید شغل را پیش بینی کنید.در زمینه مشاوره، چشم انداز پیش بینی شده حدود هشت درصد است. این بدان معنی است که اداره آمار کارگری پیش بینی می کند که تا سال 2024 مشاوران 161،600 مشاور بیشتر نیاز خواهند داشت. رشد در مقایسه با سایر مشاغل در ایالات متحده متوسط است.

چگونه می توانم به عنوان یک مشاور تحصیلی تبدیل شوم؟

اگر می خواهید در هماهنگی آموزشی یا مشاوره ای کار کنید، اولین گام این است که تجربه خود را به عنوان یک معلم شروع کنید. هنگامی که شما در مدرسه به عنوان معلم کار می کنید، می توانید آموزش های بیشتری در سطح تخصصی داشته باشید تا بتوانید در برنامه درسی و سایر زمینه های مرتبط با تحصیلات تخصصی داشته باشید. همچنین این تجربه می تواند برای پیوستن به یک سازمان حرفه ای مانند انجمن مشاوران آموزش عالی به شما کمک کند تا بتوانید به فرصت های شغلی بیشتری دسترسی پیدا کنید.

مشاوره تحصیلی
مشاوره تحصیلی

در این حوزه فواید بیشتری از آموزش فقط در یک کلاس درس وجود دارد. اگر میخواهید معلمی باشید که را در حالی که در حال آموزش دادن به دانش آموزان است، با آن ها مشاوره کنید، یک ایده عالی در سر دارید و این کار به موفقیت شما بیشتر کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که زمان را برای تکمیل برنامه های درسی تخصصی می گذرانید و سپس شما می توانیددر نقش مشاوران آموزشی رقابت کنید.

چرا مشاوره تحصیلی؟

معلمان سالخورده و جوانتر می توانند تفاوت های نسبی زیادی را در کلاس درس به ارمغان بیاورند. فناوری به سرعت در حال تغییر در شیوه ای است که مردم می آموزند.  مدارس در همه جا آماده هستند تا به آمادگی دانش آموزان برای مشارکت در پویایی قرن بیست و یکم دست یابند. بسیاری از مدارس، خانواده ها و سازمان های آموزشی متکی به تخصص مشاوران آموزش هستند تا بتوانند تغییرات آموزشی مثبت و پیشرفت دانش آموزان را بهبود ببخشند. مشاوران تحصیلی اغلب معلمان یا مدیران هستند که می خواهند بازنشسته شوند، اما هنوز هم مایل به ادامه کار هستند. آنها به تحصیلات عالی علاقه دارند و می خواهند بر موفقیت دانش آموزان تاثیر مثبت داشته باشند. اکثر آنها به دنبال فرصتی برای ایجاد تفاوت معنی دار در نحوه ارائه و دریافت آموزش هستند.

مشاوران تحصیلی مجموعه مهارت های متنوعی را ارائه می دهند که به آنها امکان می دهد تا با معلمان، مدیران و والدین در تمام سطوح تحصیلی کار کنند. آنها دقیق و سازماندهی شده با مهارت های ارتباطی عالی و حرفه ای خدمات مشاوره را ارائه می دهند. مشاوران تحصیلی داوطلبان با تجربه ای هستند که می توانند پیام خود را به هر مخاطب اختصاص دهند. آنها راه حل هایی را پیشنهاد می کنند و با دانش آموزان، معلمان و مدارس ارتباط برقرار می کنند تا شانس موفقیت دانش آموزان را افزایش دهند.

 مشاورین تحصیلی چه می کنند؟

به طور کلی، مشاوران آموزش و پرورش  کسانی را که به دنبال خدمات آن ها هستند راهنمایی می کنند، که می تواند شامل

 • خانواده ها
 • مدارس
 •  کالج ها و دانشگاه ها
 • سازمان های آموزشی باشد.
 • خانواده ها : والدین دوست دارند فرزندانشان  به بهترین شکل یاد بگیرند و از آموزش خود برای موفقیت استفاده کنند. بعضی از خانواده ها خدمات مشاوره تحصیلی را برای مطابقت فرزند خود با محیط یادگیری درست، که می تواند شامل مدرسه دولتی یا خصوصی، مدرسه شبانه روزی و یا خدمات اصلاح خدمات حمایتی برای کمک به دانش آموزان باشد، خدمات خود را دریافت می کنند. این ممکن است به دلیل تغییر در نمرات، انتقال خانواده یا یک اختلال یادگیری تشخیص داده شود.خانواده ها همچنین ممکن است از مشاوران آموزشی را برای کمک در روند انتخاب دانشگاه  کمک بگیرند. مشاوران تحصیلی با گذراندن دوره های آموزشی از دبیرستان به دوره های تحصیلات تکمیلی با خانواده ها مشغول به کار هستند و نظرات حرفه ای را ارائه می دهند که می تواند به دانش آموزان با فرصت مناسب برای تامین نیازهای آنها کمک کند.
 • مدارس، کالج ها و دانشگاه ها : ممکن است یک مشکل خاص وجود داشته باشد که نیاز به یک راه حل پیشنهادی دارد یا برخی از نهادها می توانند خدمات مشاوره ای را از مشاوران آموزشی درخواست کنند تا برنامه ها، سیاست ها و اولویت ها را اصلاح کنند. مشاوران آموزشی شناخته شده هستند که به ابتکارات مدرسه و کمک به مدیریت مدارس مدرسه کمک می کنند. آن ها برنامه هایی برای کمک به بهبود پیشرفت تحصیلی و پرداختن به نرخ های لغو دانشجویان – مانند برنامه های یادگیری اجتماعی – ایجاد می کنند و به ایجاد برنامه های آموزشی برای طرح های آموزشی، از جمله برنامه های آموزشی ویژه کمک می کند.
 • سازمان های آموزشی : شرکت هایی که محصولات آموزشی را تولید می کنند، مانند ناشران کتاب که با مشاوران تحصیلی  جهت ارائه محصول مناسب برای مدارس، دانش آموزان و معلمان کار می کنند. آنها به دانش آموزان در مورد بهترین شیوه ها و تخصص های صنعت در فناوری نوین، خواندن و یا ریاضی، آزمایش و غیره آموزش می دهند. مشاوره تحصیلی

 

چگونه مشاور تحصیلی شوم؟

برای بعضی از معلمان و مدیران، گذراندن وقت برای تبدیل شدن به یک مشاور آموزشی ممکن است موقت باشد در حالی که دیگران تصمیم می گیرند که نقش مشاوره ای  همیشگی داشته باشند. زمینه آموزش و پرورش به طور فزاینده ای رقابتی شده است. مشاوران تحصیلی با درجه پیشرفته مانند دکترا آموزش (EdD)، احتمالا بیشتر از کسانی که دارای مدرک لیسانس هستند، درآمد کسب خواهند کرد . تخصص سازمانی در زمینه های کلیدی آموزش مانند برنامه درسی، آموزش و ارزیابی نیز می تواند کمک به یک معلم یا مدیر مدرسه باشد.

 

مشاوره تحصیلی
مشاوره تحصیلی

 

منبع


مطالب پیشنهادی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.