مشاوره ازدواج آنلاین و تلفنی ؛ بهترین مرکز مشاوره تلفنی و آنلاین

مشاوره آنلاین یکی از روش های رواندرمانی است

0 448

مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج آنلاین و تلفنی

مشاوره آنلاین یکی از روش های رواندرمانی است. اما نگرانی هایی متفاوت از جمله سوالات مربوط به محرمانه بودن اطلاعات مراجع، مناسب بودن استفاده از درمان آنلاین به عنوان یک روش درمان برای اختلالات روانی مختلف وجود دارد. اگر شما علاقه مند به تبدیل شدن به یک درمانگر آنلاین هستید، پس باید قوانین را در کشور خود بررسی کنید و شرایط لازم برای تبدیل شدن به یک متخصص درمان یا مشاور حقوقی را تعیین کنید.

دستورالعمل ها حداقل اقدامات و استانداردهای مورد نیاز برای درمان اخلاقی مشاوره آنلاین را ارائه می دهد:

درمانگران فقط باید در محدوده عمل خود کار کنند. به عبارت دیگر، یک درمانگر آنلاین فقط باید خدماتی را ارائه کند که برای آن آموزش دیده باشد. درمانگران آنلاین باید به قوانین و دستورالعمل های مشخص شده توسط مکان جغرافیایی خود آشنا باشند. فقط افرادی که آموزش ویژه ای دریافت کرده اند و فرایند صدور مجوز مورد نیاز را اخذ کرده اند از نظر قانونی مجاز به تماس با مراجعان هستند .درمانگران باید نظارت را در شیوه ها و تکنیک های  درمانی آنلاین بدست آورند. این شامل آموزش رسمی (دوره های کالج یا دانشگاه)، آموزش غیررسمی (کارگاه ها و کنفرانس ها) و نظارت بالینی (چهره به چهره یا آنلاین) است.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

درمانگران آنلاین باید درک جامعی از تکنولوژی داشته باشند که شامل نحوه استفاده از ابزارهای لازم برای ارائه روان درمانی آنلاین می باشد، اما همچنین نحوه اطمینان از اینکه اطلاعات مشتری خصوصی و امن می شود. اعتقاد بر این است که، مشاوره قبل از ازدواج، نوع خاصی از درمان که معمولا توسط متاهلان و متخصصین خانواده ارائه می شود، به نفع تمام زوج هایی است که در نظر دارند تعهد بلند مدت مانند ازدواج را به ارمغان بیاورد. به طور معمول هدف از مشاوره قبل از ازدواج این است که قبل از اینکه مسائل مربوط به نگرانی های جدی تبدیل شود، هر گونه زمینه های بالقوه درگیری ها را در یک رابطه حل می کند و به افراد راهبردهای موثر برای بحث و حل مسئله را می آموزند.  افرادی که به دنبال مشاوره قبل از ازدواج می باشند نیز می توانند متوجه شوند که مشاوره قبل از ازدواج می تواند به آنها کمک کند که انتظاراتشان در مورد ازدواج را بهتر درک کنند و هر گونه اختلاف قابل توجهی را در محدوده امن و خنثی در نظر بگیرند.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

مزایای مشاوره قبل از ازدواج در مشاوره آنلاین

زوج درمانی می تواند افراد را در نگرانی هایی که در طول رابطه آنها بوجود می آید کمک کند. اما مشاوره قبل از ازدواج می تواند به افراد کمک کند تا زمینه هایی را که احتمالا موجب اختلاف در امور مالی ، روش های پرورش کودک، اهداف شغلی و پویایی خانواده می شود، شناسایی کنند. یا در صورت لزوم از طریق این مسائل در مراحل اولیه ارتباط، یا در سالهای آینده برنامه ای برای حل آن ها ایجاد کنند. یک مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی خانواده که توسط تحقیقات تلفنی ردموند انجام شد، نشان داد که زوج هایی که در برخی از برنامه های مشاوره قبل از ازدواج شرکت کرده اند 31 درصد کمتر  طلاق گرفته اند.

همچنین پیشنهاد می کنیم مقاله تکنیک های زوج درمانی را مطالعه بفرمایید.

یک مشاور پیش از ازدواج پیدا کنید

کارگاه های ازدواج و سایر مشاوره های قبل از ازدواج می توانند از ابتدا به افراد کمک کنندتا یک رابطه سالم ایجاد کنند. تحقیقات نشان می دهد که زوج هایی که در معرض مشکل قرار دارند، به طور متوسط شش سال پیش به دنبال کمک های حرفه ای بوده اند. مشاوره قبل از ازدواج به طور کلی برای همه زوج ها توصیه می شود، حتی کسانی که مشکلات قابل توجهی ندارند. شروع یک رابطه متعهدانه مانند ازدواج با مشاوره زوج مفید است، زیرا می تواند به هر یک از افراد کمک کند که افکار، نگرانی ها و انتظارات خود را برای ازدواج به آنها نشان دهد، بلکه همچنین می تواند به زوج ها کمک کند که در صورت موفقیت آمیز بودن حل مشکلات ازدواج کنند..

در جلسات مشاوره قبل از ازدواج، زوج ها فرصتی برای بررسی موضوعاتی مانند امور مالی، کودکان و صمیمیت دارند – سه زمینه که بسیاری از زوج ها چالش هایی  را در آن تجربه می کنند. افراد همچنین می توانند مهارت های ارتباطی و حل تعارض را توسعه دهند و ترس هایی را که ممکن است در مورد ازدواج داشته باشند را در بر می گیرد، این نگرانی ها شامل از یک تاریخ ارتباط شخصی، زمینه خانوادگی و غیره حاصل می شود.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

چه کسی مشاوره پیش از ازدواج را ارائه می دهد؟

دیدن مشاور ازدواج می تواند به افراد کمک کند که برای ازدواج و دیگر تعهدات بلند مدت آماده شوند و بسیاری از افراد در شرف ازدواج ، مشاوره پیش از ازدواج را به عنوان بخشی از عمل خود ارائه می کنند. نامزدهای صمیمی که به دنبال مشاوره قبل از ازدواج هستند ممکن است تصمیم بگیرند که به مشاوره با یک درمانگر مراجعه کنند، در کارگاه یا جلسه گروه درمان شرکت کنند یا در یک برنامه اجتماعی شرکت کنند. کتاب های خودآموزی، دی وی دی ها و سایر منابع نیز برای کسانی که مایل به شرکت در جلسات درمانی نیستند و / یا که به مشاوره قبل از ازدواج دسترسی ندارند، در دسترس هستند.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

چالش های مشاوره قبل از ازدواج در مشاوره آنلاین

مشاوره قبل از ازدواج ممکن است بعضی از افراد را به چالش بکشد و زوج ها ممکن است در ابتدا از تهدید یا اضطراب در مورد مسائلی که ممکن است آشکار شوند، اجتناب کنند یا نگران باشند. در جلسات مشاوره ای ممکن است موضوعات یا نواقص قابل ملاحظه ای از نگرانی قابل توجهی ایجاد شود. برخی از زوج ها ممکن است برای اولین بار درباره ارزش های فردی و اعتقادات خود و یا نقش های شریک زندگی ایده آل صحبت کنند. در حالی که اختلاف نظرها برای بحث و گفتگو ممکن است به بعضی از موارد کمک کند و آنها را در درمان کمک کند، دیگران ممکن است تصمیم بگیرند که در مسائل خاصی اختلافات غیرقابل قبولی دارند و تصمیم بگیرند که ازدواج نکنند.

در ادامه بخوانید: برگشت به رابطه بعد از جدایی درسته؟ ۱۷ روش مدیریت دلتنگی بعد از جدایی

درمان به شرکت کنندگان یک فضای امن برای بحث در مورد نگرانی ارائه می دهد، اما شنیدن صحبت های فرد مقابل، مسائلی را مطرح می کند مانند این که افکار خود را درباره رابطه بیان کنند و بیان هر دو طرف در رابطه می تواند منجر به آسیب رساندن به احساس یا ایجاد اختلاف شود. صادق بودن در رابطه با شک و تردید، انتظارات یا اهداف آینده ممکن است منجر به درگیری کوتاه مدت میان افراد شود، اما بسیاری از آن ها با کمک یک درمانگر قادر به انجام این کار هستند و ازدواج خود را با یک پایه قوی آغاز می کنند. هنگامی که افراد در زمان و پول محدودیت دارند، بسیاری از کتابهای خودآموز، دی وی دی ها و مواد صوتی نیز می توانند به عنوان یک فرم مشاوره قبل از ازدواج کمک کنند. بسیاری از این منابع توسط متخصصین بهداشت روان نوشته شده است، اگرچه آنها نمی توانند جایگزن مشاوره حرفه ای باشند.

مشاوره ازدواج آنلاین
مشاوره ازدواج آنلاین

آنچه در یک جلسه مشاوره قبل از ازدواج اتفاق می افتد

مشاوره قبل از ازدواج ممکن است براساس رویکرد و تصمیم درمانگر متفاوت باشد. بعضی از درمانگران ممکن است تصمیم به دیدن افراد برای یک جلسه یا دو سال داشته باشند، در حالی که دیگران ممکن است تصمیم بگیرند جلسات دو نفره فقط یک جلسه در طول مدت درمان باشد و درمان فردی را ترجیح دهند. این جلسات فردی، فرصتی برای کار با هر یک از زوجین ارائه می دهد تا هرگونه نگرانی، نقاط قوت و ضعف در رابطه را شناسایی و به آن پاسخ دهد. انجام این کار به صورت جداگانه در ابتدا ممکن است به هرکدام از زوجین کمک کند تا در مورد اهداف خود برای ازدواجشان شان واضح تر و آشکارتر صحبت کنند. (مشاوره زناشویی آنلاین )

هر فرد همچنین فرصتی برای توصیف ازدواج ایده آل خود و گام هایی که برای رسیدن به آن اهداف و هر چالشی که مانع پیشرفت آن می شود، ارائه می کند. در جلسات مشترک، افراد می توانند این مسائل را با یکدیگر در میان بگذارند و با کمک درمانگر، راه هایی را برای مقابله با این موضوعو دیگر چالش هایی که ممکن است طی ازدواج ایجاد شود، کشف کنند. بعضی از مشاوران به زوج ها کمک می کنند آنچه را که به عنوان یک منبع عاطفی شناخته می شود، گسترش دهند. این به هر فرد کمک می کند تا منابعی را برای رسیدن به چالش ها، به عنوان افراد و به عنوان یک زوج، شناسایی کند.

نویسنده: سحر احسانی، روانشناس

منبع

تیم تخصصی الو دکتر  با کادر حرفه ای در کنار شماست تا بهترین اتفاق ها در ازدواج شما رخ دهد.

برای رزرو وقت و مشاوره تلفنی و آنلاین با ما تماس بگیرید.

02122636858- 09212773724


مطالب پیشنهادی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.